تبلیغات
دانلود رایگان مقاله و بازی و نرم افزار - مقاله پیرامون استان زنجان .....
نرم افزار پخش مویرگی
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

مقاله پیرامون استان زنجان

 عکس   استان زنجان

مقاله استان زنجان که به آن پرداختیم در ابتدا به موقعیت جغرافیایی استان زنجان ، شهرستان های استان زنجان ، پیشینه تاریخی استان زنجان ، مراکز تاریخی و فرهنگی استان زنجان ، مراکز تفریحی استان زنجان سپس مشاهیر و آداب و رسوم استان زنجان و در آخر هم به موضوع سوغااین استان پرداخته شده ، که فهرست این مقاله بصورت زیر است:

موقعیت جغرافیایی استان زنجان

شهرستان های استان زنجان

جاذبه های تاریخی و فرهنگی استان زنجان

جاذبه های طبیعی استان زنجان

آداب و رسوم استان زنجان

شخصیت های معروف استان زنجان

سوغات استان زنجان

دانلود کل مقاله استان زنجان (۹۴ صفحه) در ادامه مطلب

 

استان زنجان

موقعیت جغرافیایی

استان زنجان با مساحتی بالغ بر ۲۲۱۶۴ کیلومتر مربع بین ۴۷ درجه و ۱۰ دقیقه تا ۹۰ درجه و ۲۶ دقیقه طول شرقی و ۳۵ درجه و ۳۳ دقیقه تا ۳۷ درجه و ۱۵ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار گرینویچ، در ناحیه شمال غرب کشور قرار دارد و از طرف شمال به استان اردبیل، از شمال شرق به استان گیلان، از شرق به استان قزوین، از جنوب به استان همدان، از غرب به استان کردستان و آذربایجان غربی و از شمال غرب به استان آذربایجان شرقی محدود است. براساس آخرین تقسیمات کشوری، استان زنجان دارای هفت شهرستان، پانزده بخش، چهارده شهر، چهل و شش دهستان و ۱۲۰۸ آبادی است. از این تعداد ۹۷۶ آبادی دارای سکنه و ۲۳۲ آبادی آن خالی از سکنه است.

شهرستان ها

زنجان ، ابهر ، ایجرود ، خدابنده ،خرم‌ دره ،طارم ، ماه ‌نشان

شخصیت های معروف

معزالدین زنجانی ، ابوالحسن علی بن هارون زنجانی ، حکیم هیدجی ، شیخ شهاب‌الدین سهروردی

سوغات

چاقو، چاروق، گیوه، نمد، ملیله کاری، فرش، گلیم، جاجیم، چاقو، منبت، منجوق دوزی، گل دوزی، نان اردک، سقز، سبزی گل آقا، سبزی قاز یاقی، سبزی ماتار و پیاز کوهی چی دان، انگشت پیچ( شیرینی).

 عکس   استان زنجان

پسورد : www.tak-tahghigh.com
:: مرتبط با: ایران شناسی ,
:: برچسب‌ها: آداب و رسوم استان زنجان , استان زنجان , استان زنجان شناسی , تحقیق در مورد استان زنجان , جاذبه های تاریخی و فرهنگی استان زنجان , جاذبه های طبیعی استان زنجان , دانلود تحقیق , دانلود مقاله , سوغات استان زنجان , شخصیت های معروف استان زنجان , شهرستان های استان زنجان , مقاله در مورد استان زنجان , موقعیت جغرافیایی استان زنجان ,
:: لینک های مرتبط: تک تحقیق | دانلود مقالات ,
ن : حسین تیگرانی
ت : شنبه 18 تیر 1390