تبلیغات
دانلود رایگان مقاله و بازی و نرم افزار - مقاله پیرامون هخامنشیان .....
نرم افزار پخش مویرگی
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

مقاله پیرامون هخامنشیان

 عکس   هخامنشیان

هخامنشیان موضوع این مقاله می باشد که در ابتدا به توصیف حکومت هخامنشیان ، شاهنشاهان هخامنشیان ، زبان و خط هخامنشیان ، تمدن و فرهنگ هخامنشیان ، سپس پایتخت هخامنشیان و در آخر دین در دوره هخامنشی پرداخته شده ، که فهرست این مقاله بصورت زیر است:

شاهنشاهان هخامنشیان

وضع اجتماعی و اقتصادی در دوره هخامنشیان

تمدن و فرهنگ هخامنشیان

پایتخت هخامنشیان

زبان و خط در دوره هخامنشیان

هنر و معماری هخامنشیان

دین در دوره هخامنشیان

جایگاه زن در هخامنشیان

دانلود کل مقاله هخامنشیان (۵۶ صفحه) در ادامه مطلب


 

 

هخامنشیان

شاهنشاهان هخامنشیان

مهم‌ترین سنگ‌نوشته هخامنشیان از دید تاریخی و نیز بلندترین آنها، سنگ‌نبشته بیستون بر دیواره کوه بیستون است.

وضع اجتماعی و اقتصادی در دوره هخامنشی

کورش کبیر در دوران زمامداری خود، از سیاست اقتصادی و اجتماعی عاقلانه‌ای که کمابیش بر اساس خواسته‌های کشورهای وابسته بود، پیروی می‌کرد.

تمدن و فرهنگ هخامنشیان

شاه : این نام که از سه هزار سال پیش در زبانهای ایران رواج دارد ، از پارسی باستان گرفته شده است که پس از تحولات تاریخی بسیار به صورت « شاه » در آمده است .

پایتخت هخامنشیان

به طور کلی هخامنشیان در طول دوران حکومت خود شش پایتخت داشته اند که عبارتند از : انشان ، هگمتانه ، بابل ، شوش ، پاسارگاد و تخت جمشید.

زبان و خط در دوره هخامنشیان

دانشمندان ایران شناس زبان پارسی را به سه دورة پارسی باستان و پارسی میانه یا زبان پهلوی اشکانی و ساسانی و پارسی جدید یا پارسی دری تقسیم کرده اند و نخستین خطی که در ایران زمین با آن یکی از زبانهای ایران باستان نوشته شده ، خط میخی هخامنشی است .

هنر و معماری هخامنشیان

عالیترین هنر ایرانی به معنی حقیقی در این دوره ، معماری آن اســت . ایـن هنر در بناهــای عظیم پاسارگاد و تخت جمشید و شوش تجلی کرده است .

دین در دوره هخامنشیان

در دوره هخامنشی از مذهب ایرانیان اطلاع صحیحی در دست نداریم . همینقدر مسلم است که در عصر ایشان دین رسمی در ایران وجود نداشته است

جایگاه زن در هخامنشیان

در زمان شاهنشاهی هخامنشیان ، براساس لوح های گلی تخت جمشید زن ها هم دوش مردان در ساختن کاخ های شاهان هخامنشی دست داشتند و دستمزد برابر دریافت می نمودند، پیشه بیشتر زنان در دوره هخامنشیان صیقل دادن نهائی سنگ نگاره ها و همچنین دوخت و دوز و خیاطی بوده است.

 عکس   هخامنشیان

پسورد : www.tak-tahghigh.com

:: مرتبط با: تاریخی ,
:: برچسب‌ها: تحقیق در مورد هخامنشیان , تمدن و فرهنگ هخامنشیان , جایگاه زن در هخامنشیان , دین در دوره هخامنشیان , زبان و خط در دوره هخامنشیان , شاهنشاهان هخامنشیان , مقاله در مورد هخامنشیان , هخامنشیان , هنر و معماری هخامنشیان , پایتخت هخامنشیان ,
:: لینک های مرتبط: تک تحقیق | دانلود مقالات ,
ن : حسین تیگرانی
ت : جمعه 17 تیر 1390