تبلیغات
دانلود رایگان مقاله و بازی و نرم افزار - دانلود مقاله پیرامون چهارشنبه سوری یا چارشنبه سوری .....
نرم افزار پخش مویرگی
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

| دانلود مقاله پیرامون چهارشنبه سوری یا چارشنبه سوری |

 عکس   چهارشنبه سوری یا چارشنبه سوری

چهارشنبه سوری یا چارشنبه سوری

چهارشنبه

پس از تقسیم ماه به بخش های کوچک تر به نام هفته ، برای هر روز نامی انتخاب شد که چهارشنبه یک از آنها است. چهارشنبه ، پنجمین روز هفته ، بین سه شنبه و پنج شنبه است . اما درمورد این نام گذاری نظرات مختلفی وجود دارد.

جشن سوری یا چهار شنبه سوری

« واژه جشن از کلمه « یسنه» آمده که ریشه اوستایی دارد و به معنی ستایش کردن است . بنابراین معنی واژه جشن، ستایش و پرستش است .

نقش آتش در چهارشنبه سوری و فرهنگ ایرانی

احترام به چیزهای که انسان را به یاد خدا می انداز یکی از ویژگی ها انسان با ایمان و معتقد است

جشن چهار شنبه سوری

عده ای براین با این باورند که ؛ در ایران باستان روزی با عنوان چهار شنبه سوری نداشته ایم و اعتقاد دارند ، چهار شنبه سوری پس از اسلام به وجود آمده و برگرفته از جشن “پنجه” است

دانلود کل مقاله (۴۶ صفحه) در ادامه مطلب

چهارشنبه سوری

ایرانیان از دیرباز برای مراسم نوروز، آداب و سنت های خاصی را اجرا می کردند که تا به امروز ادامه دارد.

چهارشنبه سوری جشنی تاریخی

چهارشنبه سوری شادترین جشن سال در طلیعه نوروز است، همچنانکه سیزده به در شادترین جشن سال در بدرقه نوروز.

قدمت چهارشنبه سوری

بررسی قدمت جشن و سرور های ایرانی، همواره جذابیت خود را داشته اند.

اسلام، ایرانیان و آیین چهارشنبه سوری

برگزاری مراسمی به نام “چهارشنبه سوری” یا “چارشنبه سوری” نزد ایرانیان از دیر باز مورد توجه بوده و پس از ورود اسلام به ایران نه تنها سابقه خود را از دست نداد، بلکه برخی از آیین و مراسم آن نیز به نوعی با فرهنگ اسلامی درآمیخت.

چهارشنبه سوری و مراسم شاد آن

چهارشنبه سوری یا چارشنبه سوری مجموعه ای از سنت ها و مراسم بسیار شاد ایرانیان و بسیاری از ملت ها، قوم ها و گروه های مهاجر ایرانی در بسیاری از کشورهای جهان است.

مجموعه مراسم ملی و باستانی چهارشنبه سوری

جشن های چهارشنبه سوری مجموعه گسترده و متنوعی از سنت ها و مراسم شاد است که در آخرین شب چهارشنبه پایان سال در تمام شهرها و روستاها نه تنها در کشور ایران، بلکه در بسیاری از کشورها که در حوزه فرهنگی ایران قرار دارند، برگزار می شود.

تحریف و تخریب چهارشنبه سوری!

یکی از آئینهای سالانه ایرانیان چهارشنبه سوری یا به عبارتی دیگر “چارشنبه سوری” است. ایرانیان آخرین سه شنبه سال خورشیدی را با شادمانی به استقبال نوروز می روند.

مراسم چهارشنبه سوری

بوته افروزی ، قاشق زنی ، آش چهارشنبه سوری ، تقسیم آجیل چهارشنبه سوری

یاد چهارشنبه سوری های قدیم بخیر

ایرانیان از دیرباز به عنوان مردمانی شاد با اعیاد فراوان بودند و طبق مدارک معتبری که موجود است ، عنوان کرده اند که در تاریخ کهن خود بطور متوسط هر پانزده روز یک جشن داشته اند.

چهارشنبه سوری در گوشه و کنار ایران

خاستگاه و زمان پیدایش چهارشنبه سوری دقیقا مشخص نیست. در ایران باستان روز چهارشنبه آخر سال حرمت داشته است و از آنجا که آتش را بزرگ ترین پاک کننده و در عین حال نورانی ترین عنصر و مظهر فروغ ایزدی می دانستند از روی آن می پریدند و اعتقاد بر این بوده که هر چیز ناپاکی در آتش می سوزد و پاک و طاهر می شود و همین طور اعتقاد داشتند

 


دانلود کل مقاله

 
:: مرتبط با: مناسبت ها , تاریخی ,
:: برچسب‌ها: آجیل چهارشنبه سوری , اسلام , ایرانیان و آیین چهارشنبه سوری , برخی از دلایل برگزاری جشن های چهارشنبه سوری , تحریف و تخریب چهارشنبه سوری! , تحقیق در مورد چهارشنبه سوری یا چارشنبه سوری , جشن سوری یا چهار شنبه سوری , جشن چهار شنبه سوری , قاشق زنی چهارشنبه سوری , قدمت چهارشنبه سوری , مجموعه مراسم ملی و باستانی چهارشنبه سوری , مراسم چهارشنبه سوری , مقاله در مورد چهارشنبه سوری یا چارشنبه سوری , نقش آتش در چهارشنبه سوری و فرهنگ ایرانی , چهارشنبه سوری , چهارشنبه سوری جشنی تاریخی , چهارشنبه سوری در گوشه و کنار ایران , چهارشنبه سوری و مراسم شاد آن , چهارشنبه سوری؛ جشنی ایرانی و كهن تر از حضور زرتشتیان ,
:: لینک های مرتبط: تک تحقیق | دانلود مقالات ,
ن : حسین تیگرانی
ت : جمعه 17 تیر 1390