تبلیغات
دانلود رایگان مقاله و بازی و نرم افزار - مقاله پیرامون مالیات .....
نرم افزار پخش مویرگی
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

مقاله پیرامون مالیات

| این مقاله به مناسبت روز مالیات فراهم گردیده |

 عکس   مالیات

عنوان این مقاله در مورد مالیات می باشد که در ابتدا به تعریف مالیات ، سپس شاخه های مالیات و در آخر مالیات بر ارزش افزوده پرداخته شده ، که فهرست این مقاله بصورت زیر است:

مالیات چیست؟

تاریخچه مالیات

هدف از پرداخت مالیات چیست؟

عوامل تعیین میزان مالیات

قراین مالیاتی چیست؟

ضرایب مالیاتی چیست؟

اشخاص مشمول پرداخت مالیات

انواع مالیات

قوانین مالیات

مالیات بر ارزش افزوده

فرق خمس و زکات با مالیات چیست؟

بهبود روش های عملیاتی اخذ مالیات

مالیات کارآمد

دانلود کل مقاله مالیات (۸۳ صفحه) در ادامه مطلب


 

مقاله مالیات

مالیات چیست؟

مالیات عبارت است از قسمتی از در آمد یا ثروت افراد که به منظور پرداخت بخشی از هزینه های عمومی و حفظ منافع اجتماعی و اقتصادی و سیاسی کشور به موجب قانون به وسیله دولت وصول می شود

تاریخچه مالیات

مالیات ها سابقه ای طولانی وشاید به قدمت دولت ها دارند.ازقدیم الایام دولت ها به اخذ مالیات مبادرت می کرده اند.مقدار ونوع این مالیاتها با توجه به شرایط واحساس نیازحاکم جامه تعیین می شدند . مالیاتها زمانی باعث رونق اقتصادی وگاهی ازعوامل سقوط یک تمدن بزرگ بوده اند .

هدف از پرداخت مالیات چیست؟

هر دولتی برای اداره جامعه نیازمند امکانات مالی است تا بتواند وظایفی را که از جانب مردم به عهده گرفته به نحو مطلوبی انجام دهد.

قراین مالیاتی چیست؟

قرینه یا پایه مالیاتی عبارتست از عواملی که در هر رشته از مشاغل با توجه به موقعیت شغل برای تشخیص در آمد مشمول مالیات به طریق علی الراس ملاک و ماخذ اعمال ضریب مالیاتی برای محاسبه در آمد مشمول مالیات قرار می گیرد.

ضرایب مالیاتی چیست؟

ضرایب مالیاتی عبارت است از ارقام مشخص به صورت در صد که حاصل آن ها در قرینه مالیاتی در موارد تشخیص علی الراس در آمد مشمول مالیات که ماخذ اعمال نرخ مالیات قرار می گیرد.

انواع مالیات

معمولاً مالیات‌ ها را به دونوع تقسیم می‌کنند: مالیات‌ های مستقیم و مالیات‌ های غیرمستقیم.

مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده نخستین بار توسط فون زیمنس در سال ۱۹۵۱ به منظور فائق آمدن بر مسائل مالی کشور آلمان طرح ریزی گردید، لیکن به رغم علاقه و تمایل شدید کشورهایی نظیر آرژانتین و فرانسه در خصوص آگاهی از چگونگی ساختار آن، این مالیات بطور رسمی تا سال ۱۹۵۴ به مرحله اجرا در نیامد. از سال ۱۹۵۴به بعد، برزیل، فرانسه، دانمارک و آلمان در زمره نخستین کشورهایی بودند که این مالیات را در نظام مالیاتی کشور خود معرفی نمودند . کره جنوبی نخستین کشور آسیایی است که درسال ۱۹۷۷ با کمک صندوق بین‌المللی پول توانست این مالیات را در نظام مالیاتی خود پیاده نماید و بدنبال آن کشورهای ترکیه، پاکستان، بنگلادش و لبنان نیز اقدام به اجرای این مالیات نمودند . هم اکنون بیش از ۱۲۰ کشور جهان از سیستم مالیات بر ارزش افزوده بهره مند هستند .

فرق خمس و زکات با مالیات چیست؟

بدون شک آنچه را خداوند بر مسلمین بعنوان یک دستورالعمل الهی واجب و لازم نموده است عنوان خمس و زکات است که خود خداوند هم به صراحت کامل در سوره توبه مصارف آن را معین فرموده و مصرف خمس و زکات هیچ ارتباطی به مصارف مالیاتی ندارد و مالیات یک عنوان کشوری است که بر اساس قوانین مملکتی کشورها تنظیم می گردد و باز هیچ ارتباطی به جهت دینی و مذهبی ندارد و همانند جرائمی می ماند که در تمام کشورها از صاحبان جرائم اخذ می گردد و ….

 عکس   مالیات

پسورد : www.tak-tahghigh.com

 

 :: مرتبط با: اقتصادی ,
:: برچسب‌ها: اشخاص مشمول پرداخت مالیات , انواع مالیات , بهبود روش های عملیاتی اخذ مالیات , تاریخچه مالیات , تحقیق در مورد مالیات , ضرایب مالیاتی چیست؟ , عوامل تعیین میزان مالیات , فرق خمس و زکات با مالیات چیست؟ , قراین مالیاتی چیست؟ , قوانین مالیات , مالیات , مالیات بر ارزش افزوده , مالیات چیست؟ , مقاله در مورد مالیات , هدف از پرداخت مالیات چیست؟ ,
:: لینک های مرتبط: تک تحقیق | دانلود مقالات ,
ن : حسین تیگرانی
ت : جمعه 17 تیر 1390