تبلیغات
دانلود رایگان مقاله و بازی و نرم افزار - بعثت پیامبر اکرم (صلى الله علیه و آله و سلم) .....
نرم افزار پخش مویرگی
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

تحقیق در مورد بعثت پیامبر اکرم (صلى الله علیه و آله و سلم)

| این مقاله به مناسبت بعثت پیامبر اکرم (صلى الله علیه و آله و سلم) فراهم گردیده |

 عکس   بعثت پیامبر اکرم (ص)

عنوان این مقاله در مورد بعثت پیامبر اکرم (ص) می باشد که در ابتدا تاریخ و زمان بعثت پیامبر سپس بعثت از دیدگاه بزرگان و در آخر هم اعمال شب و روز ۲۷ رجب پرداخته شده ، که فهرست این مقاله بصورت زیر است:

تاریخ و زمان بعثت

بعثت از دیدگاه بزرگان

ارمغان بعثت رسول خدا برای بشریت

بعثت و مهدویت و ارتباط میان آنها

واقعیت ‏بعثت حضرت محمد

احادیث بعثت

اعمال شب بیست و هفتم رجب (بعثت)

دانلود کل مقاله بعثت پیامبر (۱۰۵ صفحه) در ادامه مطلب


بعثت

تاریخ و زمان بعثت

درباره تاریخ بعثت رسول خدا (ص) در روایات و احادیث ‏شیعه و اهل سنت اختلاف است و مشهور میان علماء ودانشمندان شیعه آن است که بعثت آن حضرت در بیست و هفتم رجب سال چهلم عام الفیل بوده، چنانچه مشهور میان علماءو محدثین اهل سنت آن است که این ماجرا در ماه‏ مبارک رمضان آن سال انجام شده که در شب و روز آن نیزاختلاف دارند،که برخى هفده رمضان و برخى هجدهم و جمعى نیز تاریخ آن را بیست و چهارم آن ماه دانسته‏ اند.

بعثت از دیدگاه حضرت علی

آن دسته از خطبه‌ ها و کلمات امیر بیان، علی (ع) که در آنها از بعثت و نبوت حضرت ختمی مرتبت (ص) سخن به میان آمده است.

معانی بعثت

یکی از معانی بعثت ، برانگیختن و برخیزاندن است و معنی دیگر؛ فرستادن و زنده کردن و بیدار کردن و بیدار ماندن.

واقعیت ‏بعثت حضرت محمد

بعثت پیغمبر اسلام یا برانگیخته شدن حضرت محمد به مقام عالى نبوت و خاتمیت، حساس ‏ترین فراز تاریخ درخشان اسلام است. بعثت پیغمبر درست درسن چهل سالگى حضرت انجام گرفت.

احادیث بعثت

در این جا باید اعتراف کرد که ماجراى بعثت پیغمبر با همه اهمیتى که داشته است، در تواریخ درست نقل نشده است. به موجب آنچه در تفاسیر قرآن و احادیث اسلامى و تواریخ اولیه آمده است،عایشه همسر پیغمبر یا خواهرزادگان او عبدالله زبیر و عروة بن زبیر یا عمرو بن شرحبیل یا ابومیسره غلام پیغمبر، گفته‏اند: جبرئیل بر پیغمبر نازل شد و به وى گفت: بخوان به نام خدایت; «اقرا باسم ربک الذى خلق‏» و پیغمبر فرمود: نمى توانم بخوانم; «ما انا بقارى‏» یا من خواننده نیستم; «لست‏بقارى‏». جبرئیل سه بار پیغمبر را گرفت وفشار داد تا بار سوم توانست‏ بخواند!

بعثت از دیدگاه امام خمینی

زمان ها خودشان هیچ مزیتی ندارند بعضی بر بعضی، زمان یک موجود ساری متحرک است و متعین و هیچ فرقی ما بین قطعه ای با قطعه ای دیگر نیست. شرافت زمان ها یا نحوست زمان ها به واسطه قضایائی است که در آنها واقع می شود. اگر چنانچه شرافت زمان به واسطه حادثه ای است که در آن زمان واقع می شود، باید عرض کنم که روز بعثت رسول اکرم(ص) در سرتاسر دهر ” من الازل الی الابد” روزی شریفتر از آن نیست، برای اینکه حادثه ای بزرگتر از این حادثه اتفاق نیفتاده است .

اعمال شب و روز مبعث

اعمال شب بیست و هفتم ماه رجب

شب مبعث از شب‌های مبارکی است و برای آن چند عمل ذکر شده است

 عکس   بعثت پیامبر اکرم (ص)

پسورد : www.tak-tahghigh.com

 

 
:: مرتبط با: مناسبت ها , دین و اندیشه ,
:: برچسب‌ها: احادیث بعثت , اعمال شب و روز مبعث , بعثت از دیدگاه حضرت علی , بعثت از دیدگاه امام خمینی , بعثت رسول خدا از دیدگاه بزرگان , بعثت و مهدویت , بعثت پیامبر اکرم , بیست و هفتم ماه رجب , تاریخ و زمان بعثت , تحقیق در مورد بعثت حضرت محمد , معانی بعثت پیغمبر خدا , مقاله در مورد بعثت پیامبر اکرم , واقعیت بعثت حضرت محمد ,
:: لینک های مرتبط: تک تحقیق | دانلود مقالات ,
ن : حسین تیگرانی
ت : جمعه 17 تیر 1390